Merhaba;

Her geçen gün değişen ve gelişen dünya teknolojisinde , sanayide kalıpçılığa duyulan ihtiyaç ta büyümektedir. Kalıpçılığın önemi de aynı paralelde daha iyi anlaşılmaktadır. Ülkemiz sanayinin her geçen gün gelişmesiyle de , sanayide kalıpçılığın yeri, 2023 hedefleri ve diğer uzun vadeli hedefler doğrultusunda aynı hızla büyümesini sürdürüyor. Uzman kişilerin sektörde yetişmesi ile kalıpçılıkta gelişiyor. Yeni teknolojiler kullanılmaya başlanıyor. Ancak tam ehil olmayan şahısların sektörde girişimci olması ve yeterli eğitim alt yapısı olmaması bazı problemleri de  beraberinde getiriyor. Bunların içinde en büyük sorunu kalıpçılığın kaliteden yoksun olarak icra ediliyor olması geliyor. Herkes bir şekilde para kazanma derdi ile bir takım hizmetler üretebiliyor ama maalesef çok eksikleriyle beraber bu hizmeti sunuyor.  Bu durum karşılıklı olarak maalesef sürdürülebilir bir ilişkinin mümkün olmasını engelliyor.

Dolayısıyla her sektörde olduğu gibi kalıpçılıkta da sürdürülebilir iş birlikteliklerinin önemi anlaşılıyor. Bu sürdürebilirliği sağlayacak en büyük değerlerse;

Güvenilirlik, Yetkinlik ve Kalitedir.

Enjeksiyon kalıplarında, kalıp üretiminin kalitesi kadar kalıp tasarımının önemi de tartışılmazdır. İyi bir tasarımı besleyecek olan unsur ise  detaylı çalışılmış bir akış analizidir. Analizin doğru yorumlanabilmesi , tasarımın kalitesini etkileyecektir. Tasarımda en önemli kriterler şüphesiz , kolay üretilebilir, kolay monte edilebilir, ve sorunsuz çalışabilir olmasıdır. Sonrasında is emin ellerde işlenmesi ve montajının yapılması kaliteli bir kalıbı ortaya koyacaktır.

Biz de bu değerleri ilke edinerek  plastik enjeksiyon, ve metal enjeksiyon kalıpçılığı alanında ürün geliştirme , plastik akış analizi , kalıp tasarımı ve imalat hizmetleri  konusunda tüm sektörlerde ki müşterilerimize destek olabilmenin gururunu  yaşamaktayız.

Ülkemiz sanayinin gelişmesinde rol alabilmek adına,  sektörde edinmiş olduğumuz tecrübeyi hizmete dönüştürerek , kalıpçılık alanında her türlü ihtiyaca cevap üretebilmek için böylelikle bir girişimde bulunmuş olduk.  Sürdürülebilir iş birliktelikleri sağlayabilmek ümidiyle.

Tüm paydaşlarımıza hayırlı kazançlar dileriz.

                                                                                                                             Yönetim.

Paylaş